Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Diskriminácia a predsudky voči ateistom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

prečo
obviňuješ autora článku z lží, keď svoje tvrdenia celkom pekne podložil dôkazmi a reálnymi príkladmi, ako to chodí? Ale si myslím, že si to zobral až príliš osobne. Išlo len o poukázanie diskriminácie ateistov (alebo tých, čo nie sú príslušnikmi nejakej cirkvi). Koniec-koncov, ty môžeš napísať článok o tom, ako my (inoverci, neveriaci, ateisti,...) diskriminujeme vás, pravoverných (?).
dashenita
. kedy ťa neprijali/resp. vyhodili z práce pre to, že vyznávaš tzv. ateizmus? . kedy ťa neprijali na školu z dôvodu, že tvojím svetonázorom je "ateizmus"? . dashenita, kedy si sa stala "terčom" posmechu v spoločnosti, iba preto, že si neskrývala svoj ateizmus? ps: poskytni dôkaz a reálny príklad na diskrimináciu človeka v našej spoločnosti, pre jeho "ateistický" svetonázor. ps: dashenita, aký druh ateizmu ty vlastne vyznávaš?
heureka12
pises somariny... keby nebolo krestanov tak dany incident sa nestane... z toho jasne vyplyva ze to asi nebola rasovo ale prave nabozensky motivovana cinnost a je jasne ze keby to zalezalo od krestanov tak dana prednaska ani nebude, kedze vieme ako krestania podporuju kondomy :D
Hawqo
<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

 

nuz nedostatok zodpovednosti ani kondomom nevyriesis...
 

ešte

ma nikto nevyhodil z práce kvôli môjmu svetonázoru, ani som nebola kvôli tomu vylúčená zo školy, terčom posmechu... skôr to budem definovať ako pohŕdanie (?), tak s tým som sa už stretla a nie raz... takisto som sa stretla s násilným presviedčaním zo strany kresťanov o niečom, s čím sa nestotožňujem, nie s diskusiou... dôkaz diskriminácie v našej spoločnosti? platenie daní, z ktorých žijú cirkvi... a môj ateizmus? verím v niečo (Boh? určite nie v kresťanskom ponímaní, ale ja to "niečo" tak nazývam, lebo podľa mňa je to Dobro a hlavne Tolerancia, a nech už to nazvem akokoľvek, ja v tom vidím stále to isté...) Mne neprekáža viera, ktorá je naozaj tolerantná, nechce nikoho iného odsudzovať a obmedzovať preto, že verí v niečo odlišné... mne prekáža cirkev, ktorá namiesto ekumeny nakoniec aj tak dospeje k odvrhnutiu iných cirkví príp. vierovyznaní. A to nevravím len o kresťanskej, aby zas nemal niekto pocit, že stále rozprávam len o jednej strane.
Keby cieľom každej cirkvi a každého vierovyznania bolo to dobro a tolerancia, tak by sme naozaj nemali problém, keďže sú to základné hodnoty, ktoré by mali vo šeobecnosti vyznávať všetci ľudia akéhokoľvek vyznania a aj tí, čo sa k žiadnemu nehlásia.
No ideál vidím tak, že nech sme na seba všetci dobrí, milí, tolerantní, nevraždíme sa kvôli rôznym názorom nech už patríme ku komukoľvek. Ale to sa nedá, napr. aj preto, že v mnohých cirkvách je zakorenené práve to, že tých nemáme radi preto, že... a tých druhých zas pre niečo iné... a v podstate nemusia v reáli robiť nič zlé, len to svoje Dobro nazývať trochu ináč.
 

 

. dashenita, vďaka najprv za úprimnosť, kde priznávaš cit. :"...ma nik nevyhodil z práce, ani vylúčená zo školy, nebola som terčom posmechu, pre môj svetonázor..."a to žiješ na slovensku, kde podľa "babelského jazyka" docenta chmelára prebieha diskriminácia tzv. "ateistov". na rozdiel od teba, ja som zažil niečo opačné, z dôvodu, že som nemienil skrývať svoj svetonázor a nábožensko- cirkevnú príslušnosť.
. váž slovo - "násilne presviedčanie"! pojem "NÁSILIE" má presne vymedzený svoj ontologický význam.
ps: toleranciu má "vybasnenu" alkoholik- fajčiar, podvodník i mafián. paradox je v tom, ako cudzoložník sa emotívne cíti diskriminovaný, vždy vtedy, keď 21.storočí si dovolí "niekto" odsúdiť cudzoložstvo. je to dojemné sledovať, ako ľudská bytosť dokáže "milovať" svoje "lásky".
 

 

. a teraz k tej údajnej diskriminácii: z našich daní žijú cirkvi.
fakty: aby kňaz katolíckej cirkvi mal nárok na plat zo štátneho rozpočtu/ podľa mojich znalosti zhruba 10 000 mesačne/ muselo 1600 občanov SR / podotýkam platcov daní / pri sčítaní ľudu deklarovať svoju príslušnosť ku katolíckej cirkvi. pre ilustráciu, aby mal rabín, alebo kazateľ, presbyter, pastor mnohých protestanský spoločenstiev ten istý nárok - stačí, aby to urobilo 25. dovolím si trúfalo tvrdiť, že svojich duchovných, si my kresťania-katolíci platíme predovšetkým zo svojich dani.
ale úplne chápem tvoje rozhorčenie nad touto situáciou, a preto uspokojením vždy prijímam i verejne výzvy predstaviteľov katolíckej cirkvi / naposledy nuncia Svätej stolice/ voči politickým predstaviteľom na zmenu tejto reality.
ps: skús zaregistrovať, čo sa v tejto veci deje v ČR. nie Cirkev katolícka ma s tým "problém".
 

 

. dashenita, čo sa týka "meny peňažnej", nedá mi nespomenúť historickú skutočnosť: od roku 1948 až po 1990 v našej spoločnosti sa cieľavedome pracovalo na ateizacii. táto ateizacia sa konala všetkými prostriedkami - násilím, diskrimináciou, demagógiou, korupciou i za cenu popierania základných ľudských práv.
. koľko finančných prostriedkoch táto ateizácia spoločnosť stála? koľko pracovných miest a spoločenských postavení bolo spojených verejným deklarovaním: som vyrovnaný s náboženským svetonázorom- zriekam sa ho, zavrhujem svoju príslušnosť cirkvi, a vyznávam ateistický svetonázor? STÁTISÍCE. a komu túto ateizácia dala zaplatiť?
 

 

. a komu sa táto ateizácia dala zaplatiť? štatistické údaje/ sčítanie obyvateľstva k 1. marcu 1950/:

- cirkvám a náboženským spoločnostiam sa hlási 3 432 638 obyvateľov Slovenska, t.j. 99,72 percent celkového obyvateľstva.
- k ateizmu sa hlási 9 679 obyvateľov Slovenska, t.j. 0,28 percent z celkového počtu obyvateľstva.
opakujem otázku: KOMU SA ATEIZáCIA DALA ZAPLATIŤ? - ideologický a stranícki ateisti ju dali zaplatiť kresťanom.
ps: dashemia, na základe týchto faktov, vaše rozhorčenie vo veci "peňažnej", ktorú trúfalosťou si nazvala diskrimináciou, akým "pravým menom" máme nazvať? môžeš pomoc pri pomenovaní danej skutočnosti.
 

 

halooo...je rok 2008...ak ti to neprekaza :D
lol
 

 

. AD 2008 mi neprekáža. t.j. odpoveď na tvoje haloo.
ps. niečo na "meditáciu" i pre dnešného tzv. ateistu, žijúceho na slovensku: hawgo, napíš nám, akým "zázrakom" v roku 2008 už prestali platiť dlhy za budovanie ateistickej spoločnosti z rokoch 1948 - 1990?
ps: výška dôchodkoch, platy robotníkov, učiteľov a hlavne zdravotných sestier, a iné faktory sú jasným argumentom, že dlhy sú katastrofálne.
ps: rok 2008, ani žiadni iní, sa nestane "nálepkou".
 

Pretoze Chmelar KLAME. Preto.

Vyrok, ze VACSINA krestanov si mysli, ze ateisti nemaju svedomie, je lzou uz len preto, ze Chmelar - prirodzene - nemoze poznat vacsinu krestanov, takisto ako napriklad ja nemozem poznat vacsinu ateistov. Preto si nedovolim vyslovit ziadne pausalne vseobecne tvrdenie o ateistoch. Mozem tvrdit to alebo ono o KONKRETNYCH LUDOCH a KONKRETNYCH UDALOSTIACH, ale nikdy nesmiem zovseobecnovat.
.
Prave taketo zovseobecnovanie a skupine ludi (napriklad o hugenotoch, zidoch, ale castokrat aj o krestanoch...) viedlo v minulosti prave k tym najvacsim tragediam. Staci si nieco precitat napriklad o prvych rokoch sovietskej revolucie. O tej davnejsej francuzskej ani nehovorim - co vsetko sa dialo v mene "blaha" prave kvoli pausalne vyslovovanym tvrdeniam.
.
Dalsim Chmelarovym KLAMSTVOM je tvrdenie o tom, ze ateizmus je najviac rozsireny medzi vedcami. To Chmelar zase pozna vsetkych vedcov? Vacsina vedcov, ktorych poznam ja veri v Boha, ale preto este nebudem tvrdit, ze vacsina VSETKYCH vedcov veri v Boha - ja to jednoducho neviem.
.
Niektore dalsie Chmelarove klamstva vyvratil apolita, ktory sam seba oznacil za ateistu (pozri apolitov prispevok z 15.09.2008 23:06. K tomu uz nemam co dodat.
.
Ak sa Ti stale zda, ze Chmelar hovori pravdu, tak potom mi Ta je uprimne luto.
 
Hodnoť

no

tak v takýchto súvislostiach som o svojej nepríslušnosti k akejkoľvek cirkvi ešte neuvažovala. Každopádne je zaujímavé, ako je človek posudzovaný podľa toho, čím je a nie aký je... Zas ďalší dôkaz ľudskej "tolerancie". Asi mi naozaj neostáva nič iné, iba sa zbaliť, vzdať sa všetkých výhod civilizovaného sveta a odísť žiť pustovnícky život... ktorý môže byť v konečnom dôsledku oveľa civilizovanejší :)
 

Dasi :

"...ako je človek posudzovaný podľa toho, čím je a nie aký je..."
A práve to je najväčšie farizejstvo zo všetkých. A je jedno, v čo verí ten, kto ho pácha...
Posudzovať, škatuľkovať, odsudzovať, rozmliaždiť, opľuť a udupať...
Ľudstvo sa v niektorých veciach nikdy nepoučí. :-/
 

obávam sa,

že došlo k nedorozumeniu. Možno som zle vyjadrila to, čo som chcela povedať, ale ten citát, na ktorý si reagoval, bol myslený tak, že každý má byť posudzovaný ako individualita, ktorá je nejaká, a nie podľa škatuľkovania a zovšeobecňovania názoru na jeho osobu podľa toho, do akého zoskúpenia ľudí sa radí... síce to, kam sa radíme, o nás mnohokrát toho veľa napovie...
 
Hodnoť

katolici?

cirkev sa snazi bojovat proti konzumizmu? ale to nehovorite o katolickej cirvki dufam, ved ta ma priamo vo svojom "programe" podporu sukromneho vlastnictva a trhoveho hospodarstva.
 
Hodnoť

Velmi

pekny clanok, som rad, ze som nan natrafil a ze sa upozornuje aj na prava ateistov.
Pride mi byt racionalne, ze ak ma niekto pravo na slobodu vierovyznania, mal by mat pravo byt aj ateista.

Vela stastia!
 
Hodnoť

 

chmelarovi tak ako starym blaskovym nic neide tak ako ohovaranie
 
Hodnoť

 

musim trochu protestovat proti jednostrannemu lamentovaniu v clanku. v sekularnej spolocnosti, kde je financovanie cirkvi oddelene od statu, ma ateista, rozumej clovek nezaradeny ku ziadnej cirkvi, krasnu vyhodu - nemusi platit cirkevne dane!:) a tu je krasne vidno kolko stoji filozoficka slabost, heh.

k tomu, preco su ateisti moralna spodina: monoteisticke nabozenstva maju predsa len jeden spolocny priesecnik - Boha. pricina ich svaru spociva v tom, ze sa nedokazu dohodnut na pravom prorokovi (plus mnohe ine hmotnejsie dovody cirkvi). pre moslima je krestan prijatelnejsi ako ateista, pretoze krestan aspon veri v Allaha (Boha), akurat nasleduje nespravneho proroka Jezisa (Jezis je v Korane prorok, nie syn Bozi). ateista je beznadejny pripad, niekde na urovni polyteistickeho pohana, ktory musi najprv prijat vieru, az potom sa zaradi na uroven veriaceho cloveka.
 

chmelar udajne reagoval pochvalne

o svojich clankoch ako anonymny nick v diskusiach. tak takyto charakter ma presvedcil.
 
Hodnoť

zaujimave ake postavene maju satanisti

Btw objednal som si z knihy.sme.sk Satansku bibliu od LaVeya a uz par mesiacov cakam na dodanie. Ktovie ci sa dockam :)
 

o diskriminacii satanistov-ani reci :)

satanisti sa tu maju ako v raji...kazdodenny prisun okultnych a nemravnych programov v TV, porno uz aj v casopisoch pre mladez a deti, spolocnostou akceptovane deviacie rozneho druhu, vrazdenie nenarodenych deti, takze sfery vplyvu v tejto krajine celkom slusne..good job
tipujem, ze aj posta je v rukach vasich :)...dockas sa
 

 

:)) ale ono to ide nakoniec ruka v ruke s cirkvou. Satanizmus vznikol ako recesia, rebelia alebo provokacia v case, ked cirkev prenasledovala a upalovala carodejnice. V slobodnych krajinach ma satanizmus uz len umelecky charakter. Ale zivo rozkvita najviac v krajinach, kde ma silne postavenie cirkev (Taliansko, USA, ...).
 

<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Franek: Toto je taká blbosť, že jej ani nadpis neviem vymyslieť. 25
 2. Adrián Vološin: Aj vykastrovaný lockdown zaberá, ale premierovi to nehrá do karát celoplošného testovania 24
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 23
 4. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 11
 5. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 11
 6. Marian Baran: Cez čiaru 9
 7. Miro Koseček: Prestaňte pľuť na Gretu 8
 8. Silvia Smolková: Tódovej "followeri" 8
 9. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako 8
 10. Filip Olekšák: #chrantesvojebabky 6

Rebríčky článkov


 1. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 2. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 3. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 4. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 5. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 6. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 7. Veronika Svabyova: Súrodenci
 8. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 9. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 10. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu


Už ste čítali?