Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Radšej s moslimom ako s ateistom? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Oni si neuvedomujú, čo žiadajú
Včera práve som mala rozhovor s kolegom na tému viera a boh. Vyplynulo mi z jeho rečí, že ja ako ateista nežijem v súlade s božími prikázaniami (čo je pravda, pretože hlavné prikázanie je klaňať sa jedinému bohu) a preto ma boh môže fizicky zlikvidovať vrámci nejakej očisty sveta. Keď som mu taktne vysvetlila obsah toho, čo mi povedal, lebo on to povedal tak, ako ich to učili, takže si to zrejme vôbec neuvedomoval, tak vypleštil okáne vraj nie, nie a otočil kartu, že boh ma miluje. :D Oni si jednoducho iba neuvedomujú to, čo v skutočnosti žiadajú.
Monika Holečková
Samozrejme, že Ťa boh miluje..
Modlila si sa už - ..bože daj jedničku z písomky, bože daj prvú cenu v LOTE, bože daj to, daj ono..? Asi nie. A to je dôvod, pre ktorý Ťa boh miluje. Neotravuješ, nežiješ síce podľa desatora, ale podľa devätora určite, čiže nie sú s Tebou žiadne mimoriadne problémy a božie starosti. Takže žiadna kádrová rezerva pre prípad očisty sveta.. Aby si nebola milo prekvapená.. :o)
sugríva
Ja sa občas modlím ... hlavne aby bol výťah na prízemí, keď mám ... ehm... naponáhlo. Moja ateistická viera je veľmi slabá... stačí malý problém, malý stav núdze, a už sa láme. Ale potom sa kajam a čítam si v gréckych povestiach. . Zaujímavé je, že zatiaľ som mal výťah na prízemí vždy!
Oberon
A čo je Oberon horší od iných.. ?
:o)
sugríva
<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > >>

 

Aha... Myslíš, že Monika si myslí, ja sa neposeriam vďakabohu, kým vy ostatní sa neposeriete bohu napriek ?
 

Nie - ja som jej slová pochopil

ako výčitku, že boha rozptyľuješ svojimi problémami..
A keďže si myslím, že nie si jediný, a celkom určite nie horší, alebo bezvýznamnejší ako iní, tak som sa Ťa zastal.. :o)
 

 

V každom prípade vďaka, že si sa ma zastal. A myslím, že boha až tak nerozptyľujem. Ale nezávidím mu jeho problémy... vesmír mu chladne, hmota sa mu niekde stráca, entropia stúpa... Nečudoval by som sa, keby s tým sekol a začal odznovu. Ale s inými podmienkami. Možno PI bude 300tisíc a rýchlosť svetla 3.1415926, kto vie...
 

lebo bol pokazeny

a odstaveny na prizemí
 

technicky vzate

nerequestujes boha zbytocnymi ping packetami, cim zbytocne nezahlcujes siet, z ktorej aj tak nepride odpoved (aspon nie priama) a nedostavas sa tym padom na black list routeru :-D
 

 

skor by som povedal, ze ma dobry spam filter :))
 

lol

vyborne!!!! :)))))))))
 

Tak ako si mi to vysvetlil, mi celé moje

počínanie pripadá hnusne zištné.. Zas ale nebyť na božom black liste nie je až také márne..
Pozri hore, čo stojí Oberona za námahu, a čo všetko je ochotný spraviť pre to, aby sa kvôli pokazenému výťahu neposral.. Teda, za predpokladu, že to jeho naponáhlo som pochopil správne..
:o)
 

 

nuz oberon ak to ma pravidelne,tak by mal zajst za doktorom :)))
take ranne prehanky nie su dobra vec :))
 

 

Ranné prehánky by boli v poriadku, nevlastním taký house, aby som z postele na WC musel výťahom...
 

 

Ty vole! Diky, že si mi pripomenul... musím sa modliť aj za to, aby výťah nebol pokazený. Prd by mi bol platný pokazený výťah na prízemí... Sugriva, zrovnal si ma, a zrazil si moju pyšnú nadutosť na úspešné modlitby do prachu. Ďakujem. Veď ja úbožiak som si ani neuvedomoval márnosť a nedokonalosť mojich vrúcnych želaní. Akú zábavu by zo mňa mal náš údržbár výťahov... :-(
 

Smejem sa, lebo mi napadlo, že máš

vlastne šťastie, že boh zrejme nemá zmysel pre kanadské fóry..
Predstav si, že bežíš domov so zaťatýmu zubami, pot na čele a začuješ boží hlas - ..leť Oberon, leť ani na krídlach, neboj sa, výťah čaká.. A Ty dobehneš a na výťahu ceduľa jak hrom - ..mimo prevádzky..
;o)
 

 

To by som sa aj nasral.. :-) A nabudúce... Boh sa usmieva... neboj, výťah na prízemí, funguje perfektne ... vybehnem pred dvere... a zistím, že kľúče od bytu som nechal v práci.
.
Nevyspytateľné sú cesty Božie... Neoblafneš ho s takým arsenálom, čo má k dispozícii.
 

co ja viem

nasral mozno, posral urcite :-D
 

 

Ved vravim.... AJ nasral! :-)
 

ja si myslim

ze boh ma implementovane prioritne fronty, t.j. cim viacej poloziek mas vo fronte, tym dostavaju mensiu prioritu. Cize ak raz za rimsky rok chces, aby sa nestalo nic vynimocne (co je to zabezpecit aby siel niekto pred tebou dole vytahom oproti manipulacii financnych trhov :-D), tak mas vysoku prioritu a sancu, ze tam bude ;)
 

SatanClaus, všetko nasvedčuje tomu, že

nie je zbytočné sa na Teba obrátiť s prosbou o vysvetlenie a radu.. Mám dve otázky:
a) považuje sa želanie - ..šľak aby to trafil za položku vo fronte..? (dúfam, že nie, lebo potom mám front plný..)
b) nevieš, či už padlo LOTO a prípadne jeho jackpot..? (to je síce trocha zložitejší problém ako Oberonov výťah, ale zas to je v porovnaní s manipuláciou finančných trhov, skoro by som povedal úplná malina..
:o)
 

hehe

a) povazuje a to dokonca za velmi komplikovanu - ako hovorim, nie je problem zmenit poradie vykonania veci tak, aby bol vytah dole, to staci drobna zmena planov u ludi :) Ale aby niekoho z cista jasna trafil slak? Nehnevaj sa, ale tak to uz je trocha tazsie :-)
b) neviem ako suvisi s temou, ale podla mojich poslednych informacii nepadlo :)
 

Horšie je,

že ťa fyzicky nebude likvidovať boh. Celkom určite dá príkaz (lepšie povedané vnuknutie) svojmu stádočku, a to už ťa zlikviduje jedna radosť a pridá ti navyše nejaké utrpenie, v rámci pomoci blížnym. Iba ako príklad:

::1 Pán hovoril Mojžišovi: 2 Ešte pomsti Izraelitov na Madiánčanoch a potom sa pripojíš k svojmu ľudu." 3 Vtedy Mojžiš povedal svojmu ľudu: "Vystrojte spomedzi seba mužov do boja, pôjdu proti Madiánčanom, aby na Madiánčanoch vykonali Pánovu pomstu. 4 Z každého kmeňa pošlite do boja tisíc mužov, z každého Izraelovho kmeňa!" 5 Takto postavili z tisícov Izraela z každého kmeňa jednu tisícku, teda dvanásťtisíc bojovníkov. 6 A Mojžiš ich poslal - jednu tisícku z každého kmeňa - do boja a s nimi poslal do poľa Finésa, syna kňaza Eleazara. On mal so sebou posvätné veci a zvučné poľnice. 7 I tiahli proti Madiánčanom, ako Mojžišovi prikázal Pán, a pobili všetkých mužov.::
::14 Mojžiš sa však rozhneval na veliteľov vojsk, na vodcov, na tisícnikov a stotníkov, ktorí sa vracali z bojovej výpravy. 15 Mojžiš im vyčítal: "Prečo ste nechali všetky ženy nažive?! ... 17 Preto teraz pobite všetkých chlapcov a pozabíjajte aj všetky ženy, ktoré už obcovali s mužom. ::
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: O čom Sulík pod Tatrami decentne mlčí 769
 2. Michal Májek: Maturita po novom 208
 3. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie 194
 4. Martin Greguš: Koľko infikovaných by Vallo potreboval v Bratislave, aby chcel 2kolo? 2706 mu nestačí... 169
 5. Roman Janciga: Rozhovor s mladým infektológom z Kramárov 152
 6. Soňa Fröhlichová: Aktuálne cestovanie na trase Švajčiarsko – Nemecko – Rakúsko – Slovensko 134
 7. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 128
 8. Dominika Kislíková: Potulky po najvýchodnejšom východe Slovenska 84
 9. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 80
 10. Anna Černáková: "Dištančné" plnenie snov 76

Rebríčky článkov


 1. Marcel Karvay: 24601
 2. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie
 3. Lubomir Zahora: Umenie švov
 4. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 5. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 6. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 7. Štefan Vidlár: D O J E M
 8. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 9. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 10. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet


Už ste čítali?