Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fakty, pred ktorými neujde ani zaujatý bloger (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

pán Chmelár,
vždy som Vás podozrieval z toho, že Vaše názory sú iba obyčajnou pózou. Nešlo mi do hlavy, ako sa môže človek, ktorý sa vydáva za ľavicového intelektuála, ktorý sám seba označuje za čestného hladača pravdy, môže zároveň dobre cítiť v spoločnosti ľudí, ako napr. Braňo Ondruš/Jakub Topol v Novom slove. Tam Vám neprekáža evidentná zaujatosť novinárov, nadbiehanie súčasnej moci, klamanie a písanie pod inými menami, korunované priamym vstupom do služieb premiéra Fica (mimochodom, zaujímavé je, že na dvojakosť Ondruša upozornil zase len Šipoš, a nie Vy, ktorý máte s ním spoločnú redakciu)? Ale evidentne to považujete za normálne, veď do Slova pravidelne prispievate, resp. prispievali ste (v poslednej dobe to už nesledujem). Vzhľadom na takúto spoločnosť sa ani nečudujem, že Vám nerobilo problém sadnúť si za jeden stôl v jednej relácii s luďmi, ktorý predstavujú to najhoršie, čo novodobá slovenská žurnalistika pozná (no dobre, ešte horší sú Vincoureková, Kapusta a Kubiš, ale teraz si už myslím, že by ste si pokojne pobesedovali aj s nimi). Váš nedávny útok na Petra Schutza som považoval za úbohý. Váš slovník za podpásový. A teraz Vaša polemika s Gabrielom Šipošom dokonale odhalila, kto je Eduard Chmelár. Ste obyčajný arogantný demagóg, ktorému nejde o vec (nebodaj o nejaké spoločenské dobro), ale len a len o vlastnú sebaprezentáciu a sebaoslavovanie. To, že ste ješitný, to je ešte v poriadku. Aj ja som. Ale nikdy by som sa neznížil k tak ničotnej argumentácii, akú ste vyprodukovali proti Šipošovi. Najúbohejšia argumentácia je taká, ktorá zlyháva z faktickej aj morálnej stránky. Nielenže proti vecne argumentujúcemu Šipošovi nedokážete postaviť porovnateľne hodnoverné argumenty, naviac sa znižujete k osobným invektívam (a ešte úplne bez zmyslu, ako sú narážky na jeho vzdelanie. Vlaste má Šipoš šťastie, že ste ho nezačali napádať za výzor ako Schutza). Ale ešte horšie je, že sa účelovo kĺžete po povrchu. Vadí Vám Schutzov tvrdý slovník voči premiérovi, ale primitivizmus v podaní vlády je v poriadku (a to, že ste spomenuli, že Vám vadí premiérov slovník, je slabé. O premiérovom slovníku ste blog nenapísali, ale Schutz Vám za to stál). Rovnako ako v tomto prípade - idete hovoriť niečo o korupcii v médiách, o ich pravicovosti, a dokladáte to absurdnými príkladmi. Ale úplne zjavná a do neba volajúca zhovädilosť v STV, resp. teraz už aj v JOJke či TA3 si Vašu pozornosť doteraz nezaslúžila. A to ste naozaj mali príležitosť priamo v STV. Ja držím palce Gabrielovi Šipošovi, pretože tentoraz spravil skvelý zásah. Demaskoval jedného ľavicového sebastredného a podrazáckeho intelektuála.
Jano.Gľupták
vôbec nešlo o znôšku osobných útokov
Pán Dmagcian, Druss sa dotkol jadra problému, lebo zasadil spor o jednej starej štúdii do kontextu. Ten spor sa nevedie vo vzduchoprázdne.Spor odhalil Chmelára v plnej nahote.Je naozaj tragédiou ľavice na Slovensku ak jej guru sa tak dokonale demaskuje.
oldfunkey
<< < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > >>

 

Mlátiš prázdnu slamu.
 

ved o to ide

chmelar anonymne reagoval pod svojimi vlastnymi blogmi, takze prostredie noveho slova mu je iste vyhovujuce....
 
Hodnoť

Pán Chmelár,

otázka pred, ktorú nás staviate je iba jedna:
Vstúpiť do tejto diskusie ako ten, kto si uvedomuje korupciu v slovenských médiách a váži si každého kto sa proti tomu snaží niečo robiť, alebo do nej vstúpiť ako ten koho ignoranciu, nečinnosť a strácanie času v diskusiách na webovej stránke stelesňujúcej aj moje politické presvedčenie, zahanbuje jeden ľavicový intelektuál. Inými slovami: vstúpiť do nej s dobrou vôľou, alebo podkutý infantilnými predsudkami.
 

 

preco? Je predsa omnoho viac moznosti, ako sa toto moze vyvrbit. To, ze sa niekto, hoci aj uprimne snazi, bojovat proti korupcii v novinarcine este nemusi nutne znamenat, ze veci naozaj pomaha. Dalsia vec je nieco hovorit a nieco robit.
.
Ked si odmyslim cely ten balast, potom si myslim, ze Chmelar sa nemal objavit v danej debate STV po boku ludi, ktori tam boli. Nielen ze dal zbrane do ruk sprofanovanej STV, ale aj Ficovi.
.
Rovnako si myslim, ze ak by katedru zurnalistiky opustala hoci len polovica takych ludi, akym je Sipos, tak by to bolo celkom fajn a mozno by to pomohlo aj ociste medialneho trhu. Vecnej a trefnej kritiky je dnes ako safranu, politicka satyra takmer vymizla, investigativna zurnalistika uz roky de facto neexistuje.
.
Je tu tiez moment vojny dvoch kohutov - cloveka praktika a cloveka vedca. Nazvyte ma predpojatym, ale niektori pani docenti su skratka citlivejsi, ak im niekto "bez vzdelania" vypaluje rybnik. Najma na tomto malom slovenskom piesocku, kde sa mystifikaciou prakticky komukolvek moze podarit pasovat sameho seba zaco len chce. Velka konkurencia tu nie je, ale o to viac sa ti, ktori si tie tituly privlastnili, o ne boja.
.
Veci nikdy nie su az take komplikovane, ake si ich my ludia vyrabame. Vacsinou su za tym obycajne ludske pohnutky - jesitnost, urazenie sa, pripadne pocit ohrozenia. Nadobudol som pocit, ze Chmelar sa citi ohrozeny existenciou inych ludi, ktori maju tiez nazor na media. Tomu aspon zodpovedali jeho podrazdene reakcie.
 

Neviem ja veru

čo Chmelár mal alebo nemal urobiť, komu by sa a začo mal alebo nemal ospravedlniť (toto vám podsúvam, je to až v nasledujúcom príspevku). Do takejto intímnej sféry ja veru vstupovať nebudem - príde mi to násilné (ak chcete, tak minimálne nekorektné). Iste, pravdu máte keď hovoríte, že o niečo sa zasadzovať ešte ani zďaleka nemusí znamenať, že to veci prospieva. Takúto skúsenosť máme mnohí. Je to závažná otázka: konať alebo nekonať? Myslím, že najlepšie ju vystihol Buber odpovedajúci Gándhimu. (Pasívna rezistencia je totiž naozaj odveci keď vám niekto vraždí ženy a deti (myslíte, že preháňam?). Niekedy skrátka treba konať bez ohľadu na chyby, ktoré urobíme.) Otázne je, či budeme - ako je to v našej spoločnosti bežné - hodnotiť až výsledok (a cestu k nemu znehodnocovať), alebo budeme hodnotiť už zámer.
O tom ako to funguje na katedre žurnalistiky neviem ani zbla. Som si ale istý tým, že mladí, budúci novinári sa rodia do prostredia, v ktorom majú dostatok nasledovania hodných príkladov. Otázkou ale je, či sme im my občania schopní a ochotní vytvoriť takú spoločenskú klímu, v ktorej by novinár s ideálom nevyzeral ako hlupák. Aj preto si myslím, že napokon stojíme len pred tou jednou otázkou a len pred jedným "buď-alebo". Pretože príliš veľa možností vec vždy iba zbytočne relativizuje. Hľadajme v nich to čo majú spoločné, hľadajme ich všeobecnú rovinu - dospejeme tak k otázke kým chceme byť my sami.
 

 

ale toto nie je len o zurnalistoch, do tejto spolocnosti sa rodia aj ine deti, z ktorych mozu byt hoci aj doktori, pravnici, policajti, akakolvek profesia, na aku si zmyslis. toto nie je naozaj o novinarcine, ale o spolocnosti a jej akutnom stave...
 

Konečne závan

triezvej múdrosti,
a nie akési samoúčelné nekonečné a bezcielne
detinské rétorické cvičenia "jinochov",
ktoré by si mali nechať na internátne posedenia.

Áno, to je zmysel reči (aj mojich vstupov) - posilniť, p o d p o r i ť mladých ľudí,
ktorí v tomto hodnotovom balaste, v tomto obrovskom informačnom zmätku,
stále hľadajú - udržujúc si čistú myseľ - pri vedomí, čo je podstatné
a čo malicherné.
Mladých ľudí, čo zreteľne vedia rozlíšiť pravdu od lži.
A viem, že takí sú...
 

 

...teda, vďaka personne aj protinohe.
 

neviem čo dodať ešte..

snáď len toľko, aby sme nezabúdali na to, že toto je iba virtuálny priestor. A o tom nám treba uvažovať pane, že čo to vlastne znamená. Že aký je vzťah medzi živým priestorom a týmto, v ktorom naozaj nežijeme. Že čo to znamená konať vo virtuálnom priestore (či svete ak chcete), a či takýto čin má nejaký dosah aj na svet nášho života. Treba nám nad tým uvažovať, lebo človek sa akosi nemôže ubrániť dojmu, že konať tu, bez toho aby sme išli s kožou na trh, to nemá nijaký alebo iba malý zmysel.
Nech sa Vám darí!
 
Hodnoť

Edo, sľuboval si fakty

ale sú to len invektívy:
Neviem, dokedy chce pán Šípoš zahmlievať podstatu veci a vlastnú neschopnosť rozoznávať faktory, kritériá, premenlivé veličiny a výskumné otázky. - fakt je to, že body, podľa ktorých sa urobil rebríček sa prideľovali podľa ôsmich faktorov - a to sú hodnotiace kritériá.

Bosna a Hercegovina je aj vo výskume tímu profesora Kruckeberga hodnotená o tri stupne vyššie, takže nechápem, na čo mám v tomto prípade reagovať. Ale uznávam, že takto dramaticky podaná obhajoba sa Šípošovi lepšie predáva. - tvoj výber krajín porovnávania so Slovenskom bol zavádzajúci. Nielen, že si porovnával s Albánskom, ktoré tam nebolo hodnotené (aj keď si sa potom za to ospravedlnil) ale aj Bosna je nevhodná, lebo tam neboli dostupné všetky faktory. Keby sme zobrali za pravdepodobnú hodnotu faktora Perc. laws. číslo 0, ktoré figuruje pri všetkých porovnateľných krajinách, Bosna by sa posunula hlboko pod Slovensko.
Horšie je, že Šípoš nepovažuje 23. miesto z 31 hodnotených európskych štátov za najhoršie. - Edo, najhoršie miesto z 31 je 31. To po prvé. Po druhé, ak ide o fakty, Slovensko je na 21 ža 23. mieste, teda na vrchole dolnej tretiny. Ba čo viac, z postkomunistkých krajín sa pred nami umiestnilo len Maďarsko a Estónsko, čo je podľa mňa mimoriadne dobrý výsledok, ktorý nás môže tešiť a nie alarmovať, ako si to povedal v diskusii.
Taktiež tvoje porovnanie s Ruskom (toto bola snaha o dramatizáciu!) bolo nemiestne, lebo si hovoril o pluralite, pričom Gabo správne upozornil, že išlo o konkurenčnosť, čo je tiež značný rozdiel.
A ešte jedna maličkosť: štúdia nehodnotí korupciu médii, ako si sa pokúšal vsugerovať, ale to, do akej miery spoločenské prostredie vytvára podmienky pre korupciu médii.
Edo, píšeš, že si čestný človek. Ak chceš, aby som to bral vážnejšie ako vyššie zmienené "fakty", mal by si sa Šípošovi ospravedlniť za urážky a narážky, ktorými si ho počastoval.
 
Hodnoť

a chmelár

tu štúdiu našiel ráno na stole :-)
 
Hodnoť

 

Chmelár: "Šípoš najprv vyvracia premiérove slová tvrdením, že „v pluralite“ sme v tabuľke na 20. mieste ... a o niečo nižšie opäť obhajuje, že nejde o pluralitu, ale o konkurenciu."

Šípoš naozaj napísal: "Nepravda je jednak to posledné miesto celkovo, ale aj v tej pluralite. V pluralite (hoci skôr je to kritérium konkurencie)..."

krásná manipulácia. Šípoš je od začiatku v tej istej pozícii že tá pluralita je skor konkurenciou, nie ako sa to Chmelár snaží interpretovať.
 
Hodnoť

fakty

Mne sa okrem ineho paci to odvolavanie na "jedneho z najrespektovanejsich sociologov medii na svete" Deana Kruckeberga... v zivote som o nom nepocul... tak si ho pozrime... hehe...
http://www.uni.edu/~kruckebe/p...
http://www.prssa.org/history/D...
Za skoro 30 ROKOV od konca doktoratu nejako svetom neotriasol - ma, podla svojej stranky, dve spoluatorstva nejakych kniziek, par kapitol a potom same pochybne zborniky a konferencie (dobry prvotny indikator vyznamnosti akademika je pozriet na jeho sebaprezentaciu a ak tam uvadza ucast na kazdej jednej konferencii v Hornej Dolnej, je jasne, ze, no, vela vody nenamutil)... drviva vacsina toho je o PR... Perlickou je uvadzanie si vyznamne vyzerajucich skratiek pri mene, z ktorych sa potom vykluje napr. Fellow of the Public Relations Society of America... ako, sorry, toto robia totalni luzri, normalny akademik si AKO TITUL (t.j. pri mene) v anglosaskom svete este tak uvadza, ze je fellow of the American Academy of Arts and Sciences, Fellow of the Royal Society.. nie clenom nejakych obskurnych asociacii, to sa nerobi.
 

 

no, tak 5 spoluautorstiev, ak ratam aj dve publikacie vydane v Emiratoch a osobitne sieste a siedme vydanie tej knihy This is PR...
podla tohto zoznamu publikacii:
http://www.uni.edu/~kruckebe/p...
 

 

pardon, 23 rokov od skoncenia doktoratu.. predtym robil PR v polnohospodarstve a v nemocnici... ale ktovie, co v poslednych rokoch vlastne robi, to dvojminutove googlovanie vela informacii o nom neprinieslo...akurat som este vygooglil dalsie vydania tej knihy This is PR...
http://www.allbookstores.com/a...
 

Des a hroza

Z komedie sa stava poriadna fraska. Na Chmelarovom mieste by som tu hanbu asi neprezil. (Inak, vdaka za namahu pri hladani tychto informacii).
 

 

Dalsia indicia je wikipedia. "jedneho z najrespektovanejsich sociologov medii na svete" by zrejme niekto uz zaradil do wikipedie.
.
Eduard Chmelar napriklad na wikipedii je: http://sk.wikipedia.org/wiki/E... Som sam, ktoremu sa ten clanok nezda byt neutralny?
 
Hodnoť

Odpoved od Dr. Kruckeberga

Nechcem viacnasobne posielat ten isty prispevok, tak len linka: http://blog.sme.sk/diskusie/re...
 

skoda

ze si sa nespytal, ci je hento kompletne znenie studie, resp. ci je este nejaka kompletnejsia studia...bolo by po smiechu.
 

 

napriklad clanok 16 Global Index of Bribery for News Coverage Autori : Kruckeberg a spol.
http://www.transparency.org/la...
a tam sa pise :
The complete study and a detailed description of the methodology is available at www.
instituteforpr.com/international.phtml?article_id=bribery_index
Co vedie k siposovmu odkazu.
Niet velmi o com :)
 

<< < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > >>

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: O čom Sulík pod Tatrami decentne mlčí 856
 2. Michal Májek: Maturita po novom 230
 3. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie 205
 4. Martin Greguš: Koľko infikovaných by Vallo potreboval v Bratislave, aby chcel 2kolo? 2706 mu nestačí... 183
 5. Roman Janciga: Rozhovor s mladým infektológom z Kramárov 161
 6. Soňa Fröhlichová: Aktuálne cestovanie na trase Švajčiarsko – Nemecko – Rakúsko – Slovensko 148
 7. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 133
 8. Dominika Kislíková: Potulky po najvýchodnejšom východe Slovenska 94
 9. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 84
 10. Anna Černáková: "Dištančné" plnenie snov 77

Rebríčky článkov


 1. Marcel Karvay: 24601
 2. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie
 3. Lubomir Zahora: Umenie švov
 4. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 5. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 6. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 7. Štefan Vidlár: D O J E M
 8. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 9. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 10. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet


Už ste čítali?